Lemondott, nyugdíjba megy a Nemzeti Választási Iroda elnöke
A Nemzeti Választási Iroda távozó elnökének beszámolói alapján módosulhat a választási rendszer.
A Nemzeti Választási Iroda távozó elnökének beszámolói alapján módosulhat a választási rendszer.
Meg kell ismételni az ellenzéki győzelemmel zárult, időközi polgármester-választást Fóton. A bírósági végzés elolvasása után már csak egy kérdés maradt: miért?
Németh Szilárd egyszerűen mindenre gondol: két héttel az egységes számlákról szóló törvény után máris új javaslata van, és a közös képviselők sem ússzák meg, hogy részt vegyenek a rezsiharcban. Hétfőn este félig már kész lesz a jövő évi büdzsé, és jöhet a szavazók tövényes szállítása is. Bár egy hétig gondolkodtak rajta a kormánypárti képviselők, a végén mégsem hallgatnak Áder Jánosra, és keresztülviszik a földvisszaszerző inkvizíció tervét.
Az előre elcsalt választás, a döntő pénzügyi fölény, valamint a trükkök – itt nem részletezett – százai miatt a Fidesz (-Jobbik) győzelem eleve valószínűbbnek látszik, de ha az ellenzéki összefogás esetleg nyerne, akkor azt igen sovány többséggel tenné. Az jó, és mi lesz azután? Vélemény.
Levélben tiltakozásra szólítja fel az embereket a Társaság a szabadságjogokért (TASZ), mert szerintük diszkriminatív a még el nem fogadott választási eljárásról szóló törvény, amely szerint a választási mozgóurnát is csak személyesen lehet kérni.
Több millió embert is kizárhat a választójogból az előzetes regisztráció, főleg a falun vagy tanyán élők, illetve a kevéssé iskolázottak vannak veszélyben, és jelen állás szerint négy évig nem is térhetnek vissza a választópolgárok közé. A rendszer ugyanakkor nem szünteti meg a szavazatvásárlás lehetőségét, csak kétszer kell majd fizetni a voksokért. A kopogtatócédulák eltörlésével bővülhet a politikai kínálat, főleg ha állami milliókat is kapnak a jelöltek. Kiskáté az új választási rendszerhez.